Menu Zamknij

Witaj podróżniku w czasie.

Poniżej przedstawiam paczkę zawierającą pełną wersję gry Hype: The Time Quest w polskiej wersji językowej. Powstała ona w wyniku problemów z instalacją tej legendarnej gry na systemach 64 bitowych.

Ze względu na powstanie alternatywnego instalatora stworzonego przez Suicide machine korzystanie z pre-instalowanych plików gry nie ma już większego sensu, tak więc paczka już ich nie zawiera.

Aby oszczędzić Tobie czas przygotowałem zbiór niezbędnych plików, które umożliwią Ci instalację gry, jej uruchomienie i granie bez uprzykrzających życie błędów.


Link do paczki z grą:

źródło 1: Google Drive (updated)

źródło 2: TEMAT ORYGINALNY: (outdated)
http://hypeforever.webs.com/apps/forums/topics/show/12376812-hype-the-time-quest-polish-install-folders


Co zawiera paczka:

Folder “Obraz” – Obraz gry .iso (montujemy go w Daemon Tools, lub innym, ewentualnie wypalamy na płycie)
Folder “Instalator” – Stworzony przez Suicide machine instalator umożliwiający instalację gry na nowszych systemach
Folder “nGlide” – Biblioteki umożliwiające grę bez graficznych glitchy na nowszym sprzęcie i sterownikach
Folder “dodatki” – Zawiera podfolder z zapisanymi stanami gry. Niewymagany do instalacji i grania.

Przed instalacją pragnę przypomnieć, że cała paczka jest stworzona dla ludzi posiadających oryginalną kopię gry, która z przyczyn upływającego czasu nie może zostać zainstalowana z fizycznego nośnika. Nie toleruję piractwa, więc jeśli nigdy nie kupiłeś gry i korzystasz z tej paczki to wstydź się. Nośniki można cały czas kupić na allegro, ebayu lub amazonie. Ta gra jest tego warta…

Instalacja: (testowane na Windows 7, Windows 8.1)

1) Montujemy “Hype The Time Quest.iso” z folderu “Obraz” w Daemon Tools,
2) Uruchamiamy “Hype – The Time Quest Alternate Installer 1.0.0.exe” z folderu “Instalator” i instalujemy grę.
3) Instalujemy “nGlide105_setup.exe” z folderu “nGlide“. Następnie należy skonfigurować nGlide pod Hype’a, podaję więc poniżej dwa sposoby:
3a) Konfiguracja automatyczna:
w folderze “nGlide” wchodzimy w folder “hype patch” i klikamy na PatchInstall.bat (ten sposób nie był przeze mnie testowany, jednakże według oficjalnej strony nGlide powinien działać)
3b) Konfiguracja ręczna (zalecana):
Przekopiowujemy z “C:\Windows\System32\SysWOW64\” plik glide3.dll do folderu z zainstalowaną grą

  • LUB przekopiowujemy ten plik z folderu… “instalacja reczna” z “nGlide” w naszej paczce, do folderu z zainstalowaną grą

3c) Klikamy prawym przyciskiem na “MaiDFXvr_bleu.exe” w folderze z zainstalowaną grą, wybieramy “właściwości” a następnie “zgodność”:
– Ustawiamy kompatybilność na Windows 95 lub 98/me
– Dla tego samego pliku zaznaczamy aby uruchamiał się jako administrator
4) W folderze /windows/Ubisoft odszukujemy plik ubi.ini, edytujemy go za pomocą notatnika i zmieniamy:

  • PlayVideo=1

na

  • PlayVideo=0

i zapisujemy
5) Grę uruchamiamy za pomocą “MaiDFXvr_bleu.exe
6) Cieszymy się grą

ZNANE PROBLEMY

– Aby uruchomić Hype’a w rozdzielczości waszego ekranu należy w c:/windows/syswow64/ uruchomić program “nglide_config.exe” i wybrać preferowaną rozdzielczość.

– Gra się nie zapisuje. Wypróbuj jedno (lub więcej, w przypadku niepowodzenia pojedynczego) z rozwiązań:

1) Uruchamiasz nową grę, po pierwszym filmiku wychodzisz do pulpitu przyciskiem start na klawiaturze, w folderze savegame tworzysz folder HYPE, wracasz do gry, przechodzisz cały wstęp z Gogudem i zapisujesz grę przed wejściem do jaskini. Na tym zapisie operujesz całą dalszą grę.
Jest to rozwiązanie szalone ale skuteczne. Szczególnym problemem jest minimalizowanie kiedy gra się często crashuje. Autorem tego rozwiązania jest Darnok_PL

2) Upewnij się, że w pliku C:\Windows\UbiSoft linijka directory jest zgodna z miejscem instalacji gry. Ten sposób działa szczególnie gdy gry się nie instaluje a używa preinstalowanej, spakowanej wersji krążącej w internecie.

3) Możesz również spróbować skopiować wcześniej utworzone pliki zapisu gry z podfolderu Savegame z folderu dodatki (zawartego w paczce) do folderu savegame w folderze z zainstalowaną grą. Podczas gry spróbuj nadpisać te pliki swoimi zapisami postępu.


* Wielkie podziękowania dla Suicide machine (http://pcgamingwiki.com/wiki/User:Suicide_machine) za stworzenie alternatywnego instalatora dla systemów 64 bitowch.
Oryginalny link do strony z instalerem http://pcgamingwiki.com/wiki/User:Suicide_machine/Hype:_The_Time_Quest_-_Alternative_Installer
* Równie wielkie podziękowania dla Moonlighter (http://hypeforever.webs.com/apps/profile/50609089/) za stworzenie strony http://hypeforever.webs.com, ktora stała się małą skarbnicą wiedzy o Hype
* Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/126929554163825/
* https://spardovsky.pl/hype/
* Grupa discorda Spardovsky: https://discord.gg/cf3qRnJ


Ewentualne problemy, pytania lub błędy proszę zgłaszać w:

Discord HypeForever (ENG): https://discord.gg/N4V4b7
lub w sekcji komentarzy: https://spardovsky.pl/hype/

lub ewentualnie: http://hypeforever.webs.com/apps/forums/topics/show/12376812-hype-the-time-quest-polish-install-folders


Sierpień 2016/2017

Edit: Listopad 2018
Edit: Kwiecień 2020

Spardo

Udostępnij artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Poul
Poul
4 miesięcy temu

Kolego :’) Ratujesz mi życie. Mam oryginał z gazety i co kilka lat przechodzę tą grę od nowa i zawsze ten sam problem z odpaleniem (Jakoś tak wyszło, że za każdym razem na nowym komputerze). Ratujesz moje życie <3 Nie każdy bohater nosi pelerynę.